Kofola

6. dubna 2009 v 19:27 | Nešťasná 13ka

Historie


1993

Historie společnosti Kofola se odvíjí od roku 1993, kdy rodina řeckého rodáka Kostase Samarase zprivatizovala v Krnově na Bruntálsku sodovkárnu státního podniku Nealko Olomouc a začala zde pod původním názvem SP Vrachos s. r. o. s výrobou běžných sycených nápojů. Po třech letech nezbytných modernizací, posilování logistiky, systému řízení jakosti a budování sítě obchodních partnerů byl podnik dobře ekonomicky i organizačně připraven na transformaci v akciovou společnost.

1996

V roce 1996 došlo k převedení aktivit firmy SP Vrachos s. r. o. na nově založenou akciovou společnost SANTA NÁPOJE Krnov a. s. Tento rok je také považován za oficiální vznik společnosti Kofola, jak ji známe dnes, i když tehdy ještě pod jiným názvem. Následovalo rozšíření výrobního programu o stáčení konzumních sirupů do skleněných vratných lahví. Nově vzniklá společnost se brzy začala profilovat jako přední český výrobce a distributor nealkoholických nápojů, sirupů a koncentrátů.

1997

V roce 1997 byla na nové výrobní lince zahájena produkce sycených nápojů v dvoulitrovém balení pod značkou JOE´S . Krnovský výrobní závod byl na základě vyhodnocení strategického rozvoje firmy přemístěn do zakoupeného areálu s možností dalšího rozšiřování výrobních a logistických prostor. V tomtéž roce byla založena dceřiná dopravní společnost SANTA - TRANS s. r. o.

1998

Rok 1998 byl rokem uvedení nové značky Luna pro 2l sycené nápoje a sirupy, rokem rozšíření formátu balení o láhev PET, konkrétně u konzumních sirupů a sycených nápojů, rokem vstupu společnosti na trh privátních značek pro prodejní řetězce, rokem rozvoje technologií (stáčecí linka sirupů PET + druhý vyfukovací stroj lahví PET) a rokem vstupu společnosti na slovenský trh založením dceřiné distribuční společnosti SANTA NÁPOJE SLOVAKIA spol. s r. o.

1999

V roce 1999 spatřila světlo světa další nová značka pro konzumní sirupy a sycené nápoje s názvem Jupí a její rodina se vzápětí rozrostla o nesycený nápoj Jupí Juice Drink . Mezi vnitrofiremní mezníky lze zařadit zprovoznění nové automatizované stáčecí linky Sidel 1 a založení dceřiné logistické společnosti SANTA logistic s. r. o.


Mimochodem z Kofoly bývám často totálně OUT, protože ten cukr dělá divy... :))))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 like-crazy-princess like-crazy-princess | Web | 9. dubna 2009 v 12:16 | Reagovat

Ahoj .. na anšem blogu je soutěž o nej blog .. http://like-crazy-princess.blog.cz/0904/soutez-o-nej-blog tu je adresa uršo se přihlaš .. máš skvelej blog .. zatím  pá a dík

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.