Jsme skutečně takoví, za jaké se pokládáme?

4. dubna 2009 v 19:52 | Nešťasná 13ka
Přemýšlela jsem nad jedním filmem, který běžel včera někdy od půl jedenácté asi do půlnoci. Ten film (nejen že mě zaujal tím, že v něm hrál hlavní roli Anthony Hopkins) mi přišel hodně ponaučný, ale taky byl docela krutý, žádná pohádka.

Doktor prožije sám s gorilí smečkou dva roky v pralese. Jenže gorilí rodinku přišel někdo "odstranit" (postřílet) Doktor několik pytlánků zabije, ale přesto je vůdce gorilí smečky zastřelen. Dokotora zavřou do vězení za brutální vraždy, kde už další tři roky nepromluvil. Jeho řeč mu navrátí až psycholog, který se zárověň od doktora dozví pozoruhodné věci. Protože doktor žil v pralese, chová se jako "zvíře" a proto má velmi "drsné" podmínky ve věznici, kterých ho později psycholog zbaví. Doktor už zárověň neviděl 5 let svou dceru a po pěti letech se opět setkávají. Doktor se jako otec stydí za své činy (útěk do pralesů) a dokáže své dceři říct jen "sbohem". Konec je takový, že doktor z věznice za pomocí svého psychologa uteče a vrátí se zpět do pralesů, hledat zbytek opuštěné gorilí rodinky.

Tohle byl popis z mojí hlavy, tak se omlouvám za nekonkrétně jmenované osoby - doktor, psycholog....Nejkrásnější na tom filmu bylo, když si ten psycholog povídal s doktorem. Byly to moc pěkne příběhy z pralesa a jeden z nich byla i myšlenka, která je jako titul tohoto článku.

Tou myšlenkou bylo:
Pro doktora bylo něco neuvěřitelného, když ho v pralese jako člověka přijaly gorily mezi sebe. Gorily byly v té době pokládány za zabijáky, což doktor naprosto vyvrátil. Potem svému psychologovy vysvětloval, proč se člověk pokládá za boha této planety, když není sám. Proč člověk mluví o zvířatech jako o něčem, čemu je nadřazený. I zvířata jsou na této planetě a pravděpodobně asi nebudou určena k tomu, aby poslouchala člověka, aby se mu podřídila, když člověk není bůh světa!

Ty příběhy, které u toho byly, byly až k pláči. Přiznávám, chtělo se mi brečet... :*(

Co si myslíte o tom, že člověk ovladl Zemi?
Myslíte, že tomu tak je?

Můžete napsat... :) Budu moc ráda... :)

PS: Pokud by jste měli zájem vidět tento úžasný film, tak se jmenuje "Instinkt"
(Hlavní role: Philip Anthony Hopkins)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terísek=D Terísek=D | Web | 6. dubna 2009 v 19:04 | Reagovat

tO SEM JA TERISEK =D=D=D=D==D=D Jááj ... ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.