Smysl SB? Hmmmm..... Jaká jsou Vaše SB? (týká se především pravidel)

31. března 2009 v 15:59 | Nešťasná 13ka
Přemýšleli jste někdy nad tím, co to vlastně SB jsou? No jo, spřátelené blogy.... Většina blogerů (kterých jsem navštívila blog) mají SB, o kterých často nevědí vůbec nic. Prostě se napsal pod článek s titulkem "Chceš být mým SB?" a bylo to. Vyměnili jste si adresy blogů (kolikrát ani to se nestane) a pak nastávají pravidla, pravidla a zase pravidla. A když alespoň jedenkrát týdně nepřijdeš, tak si tě smažu. A když nenapíšeš komentář, tak si tě dám do "blacklistu"... A když, a když, a když....

No a co?
Někdy mi připadá, že někteří mají potřebu být výše nad ostatními a stanovovat jim nějaká pravidla. Jako vrchol potravního řetězce ve kterém jste nahoře Vy a když ti pod Vámi neposlouchají, sežerete je. Jako o Vánocích, když se zelené a rozvětvené stromky dávají dopředu a ty suché zmačkané se schovávají dozadu do rohů. Myslíte, že o tom je blogaření? Jediný vrchol tohoto potravního řetězce je Blog.cz, na kterém Vy jako bloger/blogerka závisíte (stejně jako já). Blog Vám může užrat nebo sežrat. Ale bez Blog.cz nebude Váš blog a bez Vašeho blogu by jste si nemohli stanovovat pravidla pro ostatní.

Netuším jak Vám, ale mi tohle nepřijde fér. Pokud jsme jako blogeři, kteří společně blogují na Blog.cz, neměli bychom si stanovovat pravidla mezi sebou, nýbrž respektovat pravidla a podmínky Blog.cz - vrcholu potravního řetězce. (což někteří příliž nezvládají (ani já občas), ale jsou mezi námi i ti, kteří je dodržují všechny)

Znáte své SB?

Máte pro ně nějaká pravidla?

Víte odkud Vaše SB jsou?

Píšte si mezi sebou proto, že to má ten druhý v pravidlech,
nebo proto že Vás ostatní blogeři zajímají?

Co si myslíte o stanovování pravidel pro SB a o SBéčkování vůbec?

Za odpovědi budu moc vděčná... Předem kujůůůůů moc...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hElilhíSs♥cute hElilhíSs♥cute | Web | 2. dubna 2009 v 19:12 | Reagovat

ahoj!!!prosím těěě nutně potřebuji tvůj hláseQ!vím že tě tím otravuji a to dost!!!ale jsem ve finále sonb(sonc) a byla by  pro mě obroská pocta kdyby jsi pro mě hlásl/a dyž žtag odkaz http://nsv.blog.cz/0903/finale-sonc-i-sonb#komentar-54105836

jsem tam jako hElilhíSs♥cute tak hlásni v anketě jestli pro mě hlásneš ráda ti hlásek oplátím!!!děkujíí ti za tvůj hláseQ !!!A Fakt sry za reklamu!!

mno a odpovím ti toto na sbéčkách nesnáším to je arogance pkak ti píšou samí sprostárny na blog a vyhrožujou black listem a td..mě tto taky příde nefér!!

2 šárka šárka | Web | 2. dubna 2009 v 21:32 | Reagovat

Bloguju už dlouho.Blog mění svou tvář podle toho,jak se jako blogař vyvíjím.

Když mi někdo dřív napsal,že by se chtěl přátelit,přidala jsem si ho a poctivě nahlížela každý den + psala komenty.

Dnes už to vidím jinak.SB bych zrušila a založila Oblíbené stránky.Prostě tak: proč mám chodit na nějaký blog,který mi nic neříká,nepočtu si tam nebo nezdílím jeho názory? Je přece lepší jít na blog,který máš rád.

Pravidla si hlídám.Když měl někdo pravidla,že musím chodit tak a tak a psát komentáře,nespřátelila jsem se. Blog je pro radost a ne povinnost.Ta jenom otráví. A znovu napíšu,že blog,který mám ráda ,ráda navštívím a nikdo mě nemusí nutit.

Hodně mých SB blogy zrušilo,nové už nepřibírám.Zůstaly mi hlavně ty,které mám fakt ráda a kam ráda chodím.Také to jsou blogy,se kterýma se respektujeme.No a ostatní prostě vědí,že chodím tak,jak chodím a berou to.Jestli se jim to ale nelíbí,můžou mě máznout.

Takže SB proč ne - ale měly by si blogy rozumět,aby to bylo fajn přátelství.A bez pravidel!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.