HTML kód -aneb jak blogeři překvapují

10. ledna 2009 v 14:11 | Nešťasná 13ka
Víte, co je to HTML?
Pro jistotu si to ujasníme a nakonec taková zajímavost.... :)

Možná by jste ani nevěřili, ale celý Váš počítač, Internet, i Váš blog, Vaše fotografie.... To všechno je jen hromada znaků (písmenek, čísliček, závorek a různých patvarů). Váš počítač teď hodíme stranou a nakoukneme do toho, v čem se tohle píše, jinak řečeno - Váš blog. Většině z Vás v internetu využívá e-mail, libka, cheaty, ale i blogy!

Celý Váš blog je tedy ta hromada znaků. Jenmže v těchto znacích je napsaáno něco neuvěřitelného. Stačí jen pár písmenek a závorek a sami znáte (při výrobě klikacích ikonek) - pár písmenek, závorek a máte odkaz. Jenomže v těhle písměnkách a závorkách je napsán i celý obrázek, který jako např. tu ikonku máte. V těhle znacích je potom napsán celý článek, všechny barvy a když půjdeme do těch větších rozměrů, tak i celý design blogu! Kdyby jste chtěli vidět svůj blog celý v HTML kódu, možná by jste našli pár souvisejcích slov, a to jen proto, že je to nějaký ten článek. Na obrazovce by se Vám zobrazila ta hromada znaků v celkem kostrbatém písmu a tady už si žádné písmo (vzhled) nenastavíte, protože i vzhled písma je napsán v HTML kódu, v tom kostrbatém písmu....:) Jenomže na tyhle hromady je tu co? Internetový prohlížeč! Jak prosté. Jedním, možná dvěma kliknutím si otevřete "okno" a vše můžete vidět v perfektní grafice s úhledným uspořádáním atd.... Ale pořád se koukáte na tu hromadu znaků. Internetový prohlížeč totiž dokáže s této hromady znaků - HTML kódu rozluštit, co má stránka obsahovat, jak graficky vypadá, co který znak zobrazuje, co co znamená. Potom možná Vám třeba připadá pomalé načítání stránky. Ale to není tím, že by Váš prohlížeč špatně překládal (to se stavá občas jen u Exploreru), ale tím, než se všechny znaky přemístí, seředí a teprve pak je může prohlížeč přeložit a zobrazit tak, jak je běžně vidíme.... A to vše většinou trvá jen zlomek vteřiny....

Věřili byste tomu?
Věřte.

A nakonec...
Blog.cz vyhlásil opět soutěž o nejlepší design. Bohužel jsem ji asi o 7 minut propásla a nestihla jsem napsat článek k designu, kvůli počítači, který mi spadl. V pravidlecj bylo napsáno, aby nikdo nevkládal žádné obrázky v HTML do blogu. Narazila jsem asi na 7 blogů, které tyto obrázky vložené v HTML měli. (Stačí jen běžně vložit obrázek, nebo jen klikací ikonku dát do prfilu).
HTML je obrázek, který sami vložíte.
*Co se týče designu, většinou se za HTML kód nepovažuje, ale ve skutečnosti také HTML kódem je....

**Jinak řečeno: HTML kód je jazyk, kterým mezi sobou komunikují počítače.
(takto to máme v sešitě informatiky xD)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.